Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
imperium restart, bug czy efekt celowy 
Autor Wiadomość

Witam

od północy jest stare imperium, nie można dokończyć zdobywania zamków i zrobić 2000 punktów
czy jest to efekt zamierzony i stały czy bug ?
w ogłoszeniach nie ma w tym temacie żadnej informacji
"3. Terytoria w Wojnach imperium zajmowane są raz na tydzień." - oznacza, ze raz na tydzień mamy stare imperium, bo tak to wygląda

pozdrawiam

2016-09-26 0:12

hej

zgodnie ze zaktualizowanymi podpowiedziami do imperium (ktore teraz nie sa widoczne) co poniedzialek będzie losowanie przydziału serwerów do grup.

widocznie daja stare imperium na czas losowania i jutro bedzie spowrotem

2016-09-26 6:13

witaj

zgodnie z przyjętym dobrym obyczajem taka informacja powinna być podana w ogłoszeniu/informacji o aktualizacji, każdy ma swoje życie realne i w grze, zazwyczaj po północy odwiedzam imperium i kończę zadanie punktowe i resztę zadań na które nie było czasu w ciągu dnia

@cojac Twoja odpowiedź jest z 6:13 czyli po resecie dziennym (05:00) nadal jest stare imperium, dzięki za info od Ciebie jednak to nie gracze mają się domyślać jak tego typu zdarzenie jest implementowane, powinno to być wprost opisane przy okazji aktualizacji. Obecnie każda aktualizacja przynosi więcej błędów i lagów, jak gracz ma rozróżnić co jest zamierzone a co nie?

może w tym przypadku będzie jakaś oficjalna odpowiedź, aczkolwiek patrząc jak jest traktowany temat buffów po śmierci (zaczęty na kryształach, a dotyczy większej ilości zdarzeń) nie spodziewam się cudów

znowu zaczął znikać dolny pasek (postać, żywiołaki, itd) po wychodzeniu z kryształów, pojedynku bogów - przełądowanie gry pomaga; na kryształach problem z zaznaczaniem graczy (kursor na postaci nie zmienia się na miecz, należy przesunać obok i wtedy się pojawia, dotyczy sytuacji 1:1 gdy nie ma nikogo dookoła, podobnie jest przy grupię stojącej przy krysztale)

pozdrawiam

2016-09-26 7:17

Po prostu coś się sknociło w kodzie - już tak było przy poprzedniej większej zmianie na Imperium - prawdopodobnie (bo potwierdzić tego nie mam jak) w tej chwili pracują nad rozwiązaniem problemu i po północy będzie naprawione, tak jak miało to miejsce przy poprzednim błędzie imperium (wątek z tematem jest również na forum - mojego autorstwa "imperium downgrade" - na który również nie było odzewu z administracji :? )

2016-09-26 11:49

Witam.... w sprawie imperium...
imperium to coś na wzór dodatkowego serva.... do którego sę przenosimy.... jeśli jest res serwerów. a imperium nie zdąży się załadować to czasem się zdarza że pojawia się stare imp. indywidualne a nie międzyserverowe

proszę o wyrozumiałość, z czasem i to zostanie poprawione

pozdrawiam :ugeek:

2016-10-09 13:28

z odpowiedzi jaką dostałem od GM w poruszonej sprawie wynika jasno, że "stare" imperium jest i będzie zawsze w poniedziałek do 00:00 [czas na losowanie przynależności serwerów do grup - co swoją drogą jest trochę śmieszne, że dla 6 serwerów trzeba te grupy losować]

2016-10-09 22:49

Nie do końca śmieszne Xotli, gra jest w fazie Open Beta, do tego jak widać co jakiś czas ciągle rozwijana, nie jest powiedziane że docelowo ma być tylko te 6 serwerów, po prostu wrzucają już komponenty do gry z myślą o późniejszych czasach gdy tych serwerów może być znacznie więcej (tak mi się wydaje).

Chociaż z drugiej strony... na chwilę obecną w grze raczej ubywa graczy niż ich przybywa :roll: W pewnym momencie gra staje się tak czasochłonna, a przepaść między nowymi a starymi tak duża, że zwyczajnie ludzie odpuszczają. Nie wiem czy jest sens nastawiania gry na taki kierunek :S

2016-10-10 23:03

Moje stwierdzenie "śmieszne" było w odniesieniu do aktualnej listy serwerów [6].
Póki co nic nie wskazuje, że są w planach kolejne - banalny problem jak dla mnie, który stworzyli twórcy: IMPERIUM stoi na s7 co będzie skutkowało wielkimi problemami gdy pojawi się s8 lub kolejny serwer. Jedynym słusznym i logicznym rozwiązaniem dla takiej ilości serwerów jest podział sztywny s1s6,s2s5,s3s4 lub uwzględniający średnią waleczność aktywnych graczy na serwerze i po tym je łącząc - ale to zbyt trudne :D
Gracze odchodzą i będą odchodzić; proste powody:
- poważne błędy i problemy nie są poprawiane - dalej utrudniają grę
- zero komunikacji pomiędzy graczami a: moderatorami, technikami, developerami itp.
- co innego jest podawane na stronie głównej a co innego się dzieje: informacje o eventach, które się nie odbywają lub odbywają w innym terminie; brak informacji o przerwach technicznych [zeszły tydzień]
- brak konsekwencji - przerwy techniczne, na początku jeśli dobrze pamiętam były co tydzień w środy, później doszedł czwartek, raz był chyba piątek a teraz 2 tygodnie nic; nasuwa się pytanie czy gra UMIERA?

2016-10-11 7:50

Masz racje odnośnie tych drużyn i chyba właśnie tak jest (przynajmniej wydaje mi się że co tydzień mamy ten sam skład drużynowy) - losuje jedynie kolor drużyny.

Imperium jak już było pisane stoi na s00 nie s7, także dodawanie kolejnych - jakby do tego doszło - nie stanowi problemu. Problemem jest to, że serwer na którym jest to całe przelosowanie wstaje wolniej niż pozostałe - stąd wraca stare imperium.

Zgodzę się odnośnie problemów komunikacyjnych i zmian w datach eventów jak i kolejności czy też dawania takich których nie było na liście, a odnośnie konserwy to akurat była, tyle że tym razem w sobotę około godziny 5 rano i bez wejścia żadnych nowych eventów.

A odnośnie znikających graczy to chyba najlepiej to widać na eventach :?

Mosty: w większości obsadzone botami bo nie ma ludzi
Bitwy Kryształów: rano z 10-12 osób, w porywach do 15, te popołudniowe godzinne 3-5 osób, rzadko 7-8, wieczorne czasami ledwie do 10 osób dobijają :? Jeszcze nie tak dawno składało pełne 2 walki i parę osób łapało się na trzecią :? Zrobienie daily zamiast kilku walk zajmuje ze 2 godziny, a o nabiciu kompletu nie wspomnę bo cały dzień w plecy.

PS. Może by to jakoś zbalansować pod względem ilości osób grających? Dodawać chociaż boty lecące na auto pod kryształ...

2016-10-11 11:59

Szkoda że tak rozmowa na czacie nie idzie :( ale tu też żadni "napinacze" się nie udzielają.

Co do s00 to dziękuje za naprostowanie [nie widziałem nigdzie tego infa] - s7 to info jakie dostałem w odpowiedzi na GM w sprawie wojny imperium dlatego się nim posługiwałem. Co do wolniejszego serwera też mi nic nie wiadomo po za infem, że tak jest i tak ma być, że w poniedziałek będzie stare [ciąg dalszy odpowiedzi GM].
Tak była konserwa - ale gdzie info było, że będzie. Może z 10 osób z s2 jest świadomych, że miała miejsce. Chodzi mi o fakt, że gdybym był w trakcie jakiegoś dziennego to pewnie bym stracił i próbę i nagrodę :(

Co do botów to już ich za dużo sam przyznasz.
Dopiero było by irytujące robienie kryształów gdybyś stał pod kryształem i co chwile trafiasz w klona osoby z top3 - bo takie głównie klony widzę niż lżejszego kalibru; co 2 walki śmierć i czekanie by lecieć pod kryształ i znowu 2 walki i śmierć - masakra.
Już gdzieś wspominałem, że może należałoby zmienić zasady punktacji co przyspieszyło by robienie eventu [osiągnięcie limitu], top10 nie blokowaliby kryształów przez większość dnia i może trochę słabsi mieli by więcej czasu i szansy na zrobienie swojego co zachęciło by do gry.

Jestem ciekawy co na to moderator oprócz informacji, że przekazuje dalej.
Dwóch graczy wpisami na forum nic nie może póki moderatorzy i inni władni nie zaczną czegoś robić.

2016-10-11 14:48
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona