Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
wojna klanów - niemożność atakowania gracza 
Autor Wiadomość

Witam

dzisiaj na serwerze wywiązała nam się ostra dyskusja dotycząca problemu, który Redian sygnalizował w watku o potkach, mianowicie:

od 2 dni mamy problem z jednym graczem podczas wojny klanów (nie tylko nasz klan) gracz jest widoczny jako biały i nie można go zaatakować (czyli nie możemy odebrać flagi) - natomiast wygląda, że on może nas atakować
z rozmowy jaką zrobiliśmy już gdy emocje troche opadły wynika, że ten błąd już sie pojawiał u nas na serwerze

czy na Waszych serwerach jest podobnie i czy istnieje rozwiązanie tego problemu ?
skoro jest to stary błąd dlaczego TA czy ktokolwiek za to odpowiedzialny tego jeszcze nie usunąl, gracze od nas piszą, że błąd był zgłaszany

dziekuje i pozdrawiam Frania :)

2016-11-09 22:03

Hey,

Błąd jest bardzo stary... pierwotnie zgłaszany był, hmm, ze 4 miesiące temu :roll: Początkowo pomagał relog - osoba którą wywaliło w czasie wejścia na Wojnę Klanów otrzymuje coś w rodzaju błędnego przydziału drużyn - walczy nadal dla swojej, ale dla przeciwników traktowany jest jako sojusznik. Wiele osób umyślnie przeładowuje grę by uzyskać ową nietykalność... co uważam za totalne chamstwo :roll:

Od około miesiąca relog nie naprawia niczego... chyba próbowali naprawić błąd ale im nie wyszło :roll: (Plus za starania ;) ) W chwili obecnej jedyna opcja to dogadania się między klanami by zgłaszały na światowym kto ma ten błąd i taka osoba nie bierze czynnego udziału w podnoszeniu flag. (U nas na s2 z reguły wszystkie klany się do tego stosują, są oczywiście wyjątki, ale znaczna część graczy pilnuje tego i przekazuje informacje na klanowym, nawet przed wojnami specjalnie ustalamy kto pilnuje światowego :) - bo jak wiadomo nie każdy ma aktywną zakładkę "świat")

PS. 3 nad ranem... brak informacji o aktualizacji... grę wywaliło jako "naprawianą"... Jak miło, że poinformowano graczy :lol:

2016-11-10 3:14

Hey Redian

dzięki za odpowiedź i podanie 'rozwiązania' problemu oparte o społeczność bo wsparcie w tej grze ma chyba jakieś inne cele, jak im coś zgłaszam to albo sie 'przyglądaja' albo 'nie mogą nic zrobić' - nawet jeżeli coś naprawią to nie ma informacji zwrotnej a o wpisaniu tego do informacji przy aktualizacjach można pomarzyć; praca bez użycia Control+C i Control+V nie istnieje ;)
może osoby od nas, które wolą focha zamiast wyjaśnienia zjawiska do końca przeczytają ten wątek i wdrożymy sprawdzone i działające rozwiązanie z serwera Rediana

prosiłam graczy od nas, żeby wpisywali tutaj szczegóły zjawiska, z rozmowy na czacie wynikało że gracze nie mogą też atakować niektórych z normalnym status (czerwony) - nie wiem czy dobrze przypuszczam jest to podobne do sytuacji na kryształach gdy się za kimś goni i nie działa na niego atak 'spacją' dopiero zaznaczenie tej osoby myszką pozwala zaatakować, czy moje przypuszczenia są prawidłowe czy też istnieje inne wytłumaczenie tego zjawiska ? (na kryształach pomaga relog w tej sytuacji)

pozdrawiam Frania

p.s.
Redian nocny marku, gdyby nie to że funkcja GM nie przekłada się nijak na jakość tej gry byłbyś wymarzonym GM'em :)

2016-11-10 8:23

Bład ten jest na s1 znany i jest wykorzystywany przez jeden z klanów (Pradawni) jako sposób na wygrana.
Kilku graczy specjalnie się buguje na początku wojny i jak zdobedą flagę to biegaja po całej mapie, nie oddajać jej i smiejąc się w twarz tym którzy im zwracaja uwagę...

Jak widzicie od strony OAM jest pełna olweka, bugi nie są poprawiane, nowości nie było żadnych od czasu imperium.
Teraz juz nawet nie daja listy planowanych eventów, a nawet informacji o restartach

Moje zgłoszenia na support od ponad 2 tyg. nie zmieniły statusu z "Nie sprawdzono"

Paru krzykaczy na forum tego nie zmieni :)
Gra miała potencjał, ale zmierza ku upadkowi

2016-11-10 11:31

No niestety ale funkcja GMa czy jej brak niczego tu nie zmieni - GM jako taki nie ma uprawnień do naprawienia błędu, ba nie ma dostępu nawet do logów z reguły... (w większości gier do logów miał dostęp dopiero SGM/SGO lub trzeba było do Dev'a pisać - byłem w kilku grach na funkcjach GM/GO i mniej więcej wiem jak to wygląda "w praktyce")

GM jedyne co może to przekazać dalej, a kiedy zostanie przekazana sprawa sprawdzona i naprawiona - nie ma najmniejszej władzy nad tym.

Natomiast jeśli chodzi o GoG... z tego co zauważyłem to gra nawet nie widnieje na stronie Oasis :roll: Jedyna gra z Polskim interfejsem jaką mają na swojej stronie wpisaną to Legend II Online :roll:

2016-11-10 12:41

Reasumując - wszystko zależy od tego czy dana społeczność (serwer) jest w stanie się dogadać, tak aby na ten przykład wojny klanowe były rozgrywane z zasadą fairplay, ale ...czy jest to realne? zawsze się znajdzie jakis patafian

2016-11-10 20:26

Oczywiście i na graczy wykorzystujących ten błąd jest sposób. Postaram się go opisać:
Jeżeli jesteście pewni , że Klan będzie wykorzystywał błąd na wojnie klanów robicie w następujący sposób:
Najważniejszy jest początek wojny: najszybciej jak to możliwe dość silny gracz bierze flagę i staje w miejscu "flaszki" tam gdzie dodawany jest bonus. Reszta graczy staje na nim w celu utrudnienia przeciwnikowi trafienia. W tym momencie bonus dodawany jest dla wszystkich w pobliżu i kumuluje się bardzo szybko. Nie ma szansy aby przy bonusie x 20 ktoś Was zabił :) , stoicie tak sobie do końca gry i wygrywacie. Oczywiście nie pochwalam przetrzymywania flagi, ale dla Klanów korzystających z bugów jest to dobra nauczka. Sprawdziliśmy to na S1 po oszustwach ze strony klanu Pradawni, teraz już nawet nie wchodzą na wojny klanowe, bo wiedzą że uczciwie grając nie mają szans.
Pozdrawiam
Mr. Black
S1

2016-11-15 7:26

Hmm...

Zasadniczo przetrzymywanie flagi nie jest w żaden sposób niedopuszczalne - również za posiadanie flagi lecą punkty :roll: Także wydaje mi się, że twórcy gry przewidzieli taki rozwój wypadków (inaczej nie dodawałoby to punktów...)

Natomiast jeśli chodzi o te eliksiry - o ile tego nie zmieniono to one działają tylko jeśli to ten gracz zaatakuje kogoś, jak jego atakują to te poty są ignorowane - nie raz zabijałem kogoś napotowanego i padał na strzał - z czego zaraz po respawnie zdejmował mnie mimo, że posiadałem 2-3x więcej waleczności ;) Dodatkowo osoba która jest na bugu nadal może ładować się eliksirami, więc może doładować ich sobie sporą ilość i iść uderzyć konkretnego wybranego przeciwnika - wystarczy, że milimetry będzie "wystawał".

PS. Warto wyjść z Pojedynku Bogów tak ze 2-3 min. przed końcem, by bez opóźnienia móc dołączyć do wojny klanowej ;)

2016-11-15 17:48
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ]