Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Kilka uwag dotyczących Imperium 
Autor Wiadomość

Witam,

Chciałbym się podzielić kilkoma uwagami dotyczącymi nowego Imperium :)

Na wstępie: balans drużyn jest bardzo ładnie zrobiony, można wejść o każdej porze dnia czy nocy i się pobawić :)

Natomiast czat... zniknęła możliwość rozmowy między serwerami (było na zakładce "Ekran" która jest teraz nieaktywna) :( A szkoda bo fajnie było móc sobie pogadać. Teraz nie da się nawet koordynować działań danego obozu bo dostęp ma się tylko do własnego kanału serwerowego (dla przykładu w mojej drużynie zielonej jest serwer 2 i 5 bodajże, dałoby się to podpiąć pod 1 kanał nawet przy użyciu prostych ifcheck'ów)

Moc przeciwników automatycznych (botów) - IMHO powinna być dobierana względem waleczności atakującego, tak by słabsi gracze również mogli wykonać "daily", a jednocześnie walka nie trwała 10+ minut - w trakcie wojen Imperium i tak głównie walczą "żywi" gracze, więc tu by się nic nie zmieniło. (Chodzi mi o to ze taki gracz z 500k waleczności ma marne szanse pokonania bota mającego 1.2 mln waleczności, a jak już jakimś cudem mu się to udaje to trwa to wieki - z doświadczenia wiem, że jest możliwość doboru bota którego dany gracz ma szanse pokonać - przykład boty na Bitwie Zmierzchu)

Regeneracja HP/wskrzeszanie martwych żywiołaków - nie wiem czy istnieje szybszy sposób niż po prostu siedzenie i czekanie, ale jest to dość czasochłonny proces - a w trakcie tych 40 minut wojen Imperium zabiera to większość czasu :roll: Nie dałoby się tego jakoś przyspieszyć? Chociażby dodać przyśpieszony czas regeneracji w określonej lokalizacji (jak np Obóz startowy)

Tyle :) Pozdrawiam

2016-09-04 12:01

A ja się podpinam do wypowiedzi.
A najlepiej byłoby zrobić reset raz na tydzień imperium - albo jeszcze lepiej - wprowadzić zakaz walk między wojnami :)

2016-09-05 17:56

czarny_syn napisał(a):
albo jeszcze lepiej - wprowadzić zakaz walk między wojnami :)

Nie przejdzie, a przynajmniej mam nadzieję że nie... :roll:

Przypominam, że kuferki ładują się również na terenach przejętych przez wroga - chciałbyś czekać 24h nim będziesz mógł odblokować sobie drogę do nich? :roll: Poza tym, zebrać 2k pkt w ciągu 40 minut, jeśli akurat nie masz możliwości walki bo zamek "blokuję" drogę naprzód - powodzenia w takim wypadku :)

2016-09-05 18:35

xotli napisał(a):
czarny_syn napisał(a):
albo jeszcze lepiej - wprowadzić zakaz walk między wojnami :)

oby nie przeszło - większość graczy z tego co widzę po s.2 w trakcie trwania eventu jest off [w dniu wczorajszym nawet 20 różnych graczy nie spotkałem na evencie po naszej i atakowanej stronie biegając po zamkach]
osobiście też preferuje zrobienie limitu poza czasem trwania eventu

Co do odnawiania HP w Imperium poruszonego przez kolegę z s2 - przedwczoraj testowałem to odnawianie i u mnie wyglądało to tak:
- HP żywiołaków zbiłem przed eventem [wszystkie żyły ale z małą ilością HP]
- około 20 min biegałem, walczyłem [nie tracąc HP], stałem w atakowanych zamkach i bronionych i HP moich żywiołaków ani odrobinę nie zregenerowało się
- poleciałem do obozu gdzie po 10 min zauważyłem lekki wzrost HP - w taki sposób to z 2h zejdzie na odnowienie full HP a gdzie tu brać udział w evencie [kolejny argument, że nie wolno ograniczać tego eventu tylko do ram czasowych].

moja sugestia:
- załóżmy, że co 5 min odnawiane by było 20% HP

pozdro
s2.XOTLI

2016-09-06 6:59

Redian napisał(a):

Przypominam, że kuferki ładują się również na terenach przejętych przez wroga - chciałbyś czekać 24h nim będziesz mógł odblokować sobie drogę do nich? :roll: Poza tym, zebrać 2k pkt w ciągu 40 minut, jeśli akurat nie masz możliwości walki bo zamek "blokuję" drogę naprzód - powodzenia w takim wypadku :)

No cóż - w tej chwili do kuferków nie jest jeden zamek a klikanaście - przejście przez nie - by zebrać kuferki - zajęło by kilka godzinek - i to jest dopiero porażka :) Ale faktycznie - należałoby resetować imperium po pewnym czasie - bo tak jedna strona przejmuje całość i nikt nic nie zrobi :)

2016-09-08 11:34

Zapytam tutaj co by nie zakładać nowego tematu...

Jakim cudem jeden gracz walczy z obrońcami w zamku 3 sekundy (tak tylko 3!) mając 2 mln waleczności, gdy mi mając 2.66 mln waleczności zajmuje to po parę minut?

Jestem w drużynie zielonych, zaraz obok naszego obozu zostaje zaatakowany zamek przez gracza drużyny czerwonych, nick gracza to Lucyfer... wchodzę na obronę i co widzę? Gracz walczy > koniec walki > nowa walka > 3 sekundy później znowu koniec walki > i tak w kółko 5 razy > udaje mi się "wstrzelić" w niego między walkami > brak walki, wygrałem z nim od razu... :roll: Idę odbijać kolejny zamek > pół szyku pada mi na 1 walkę która trwa coś między 3 a 5 minutami...

Stąd pytanie jak na wstępie: jakim cudem jego walki trwały po 3 sekundy? Wydaje się to z lekka dziwne...

2016-09-10 16:03

zauważyłem że czasami obrońcy mają minimalną liczbę hp - a na pewno ekspedycje graczy - skąd taka rozbieżność nie wiem.
Do tego czasami zdarza się że jedną grupę rozwalam bez niczego, zmieniam zamek - a tam z obrońcami schodzi 4 minuty :) nie mam bladego pojęcia dlaczego - i chyab nikt nie ma :) i do tego te skrzynki - mogłoby losować na swoim terytorium

2016-09-13 20:02

czarny_syn napisał(a):
Do tego czasami zdarza się że jedną grupę rozwalam bez niczego, zmieniam zamek - a tam z obrońcami schodzi 4 minuty :) nie mam bladego pojęcia dlaczego - i chyab nikt nie ma :)

Na to chyba jestem w stanie odpowiedzieć: po lewej stronie dodano komunikaty, w niektórych zamkach występują wydarzenia specjalne, między innymi obniżenie obrony/hp o 50% lub zwiększenie tychże atrybutów - w takim wypadku może to mieć znaczący wpływ na długość walki. Do tego dochodzą typy obrońców - dużo łatwiej walczyć w zamku gdzie na obronie masz odpowiedniki Galahadów lub Beidiwerów, niż w zamkach gdzie na obronie stoją Achillesy lub Robin Hoody (dlaczego to chyba oczywiste) :)

2016-09-13 22:33

Prosiłbym o zbalansowanie przydzielania punktów podczas przejmowania zamków obozów przeciwnych. W chwili obecnej gdy jedna osoba zabije prawie wszystkich obrońców, a na ostatniego "wpadnie" jakiś inny gracz to efekt jest taki, że ten jeden gracz przejmuje większość punktów, a osoba która wykończyła 90% obrońców dostaje śmieciowe punkty :roll: Bardzo irytujące i zniechęcające do czynnego udziału w walkach imperium.

Proponowałbym żeby punkty przydzielało względem faktycznego stanu zadanych obrażeń/pokonanych przeciwników. Przykładowo jeśli mamy w zamku 10 obrońców, 9 zabije gracz nr1, a 1 gracz nr2 to w tym wypadku gracz nr1 dostaje 90% punktów, a gracz nr2 tylko 10%.

Zniweluje to też "przetrzymywanie" ostatniej walki by być tym który "kończy" przejmowanie :evil:

2016-10-02 15:34
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ]