Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Broń przeznaczenia - obróbka 
Autor Wiadomość

Witam :)

Bardzo proszę o wytłumaczenie o co chodzi z tą obróbką, bo właśnie się pogubiłam :]

Ekwipunek wzmacniam, opętuję. Zwiększają się atrybuty, rośnie waleczność.
Broń obrabiam, zwiększają się jej atrybuty, poziom. Rośnie waleczność.

A tu nagle dzisiaj obrabiam broń Zapomnianego (2x5* + 1x4*) i waleczność spada mi o 12k :evil: o co tu chodzi?

Pozdrawiam.

2016-10-05 13:37

To nie działa na zasadzie "każde ulepszenie przynosi zysk" jak w przypadku podbijania zwykłego ekwipunku i opętywania go.

W przypadku broni przeznaczenia różne statystyki losują się na tej broni (zależy jakiego koloru, max jest to 5 na złotych). Najbardziej punktowanymi i moim zdaniem najlepszymi są te od PŻ, najmniej przydatnymi i najmniej punktowanymi z kolei statystyki od ciosów krytycznych (może nie są to najmniej przydatne w pełnym tego słowa znaczeniu, ale ja ich nie lubię ;) ).

Atak i Obrona również są dobrze punktowane (chyba identycznie), ale mniej niż PŻ. Większość graczy z tego co widziałem tworzy hybrydowe bronie łącząc PŻ, Atak i Obronę (w różnych proporcjach). Jednak moim zdaniem jest lepiej wbić 5 takich samych i o ile robisz to już na maksymalnym poziomie broni zyskujesz bonusowy atrybut (zwany w grze ukrytym ;) ). Jest to dodatkowa ta sama statystyka jak te 5 które wbiłeś (czyli np otrzymujesz 6x Atak lub 6x PŻ).

2016-10-05 15:13

Ok, rozumiem, że nie każde ulepszenie powoduje zysk. Dziwi mnie tylko, że ulepszenie może powodować stratę (masło maślane).

U mnie w tej chwili jedna postać ma broń +3 i prawie 13k waleczności, a ta druga broń +6 i waleczności po tej "cudownej" obróbce niecałe 4k, czyli mniej niż wyjściowa złota(5*). Ulepszając 2 złotymi i 1 fioletową liczyłam na jej podniesienie.
Wkurzające to jest. Przy kilku milionowej waleczności można to mieć w rzyci, ale mi brakowało niecałe 2k do 800k i byłam cała happy, a teraz brakuje mi 14k :(

Pozdrawiam.

2016-10-05 16:24

To nie do końca tak baphomet, to nie jest do końca ulepszanie, a obróbka - nie zawsze jest na plus, jednak wraz ze wzrostem poziomów broni (i tu mam na myśli +1, +2 itd) zwiększają się "widełki" w jakich losujesz te statystyki, więc w pewnym sensie każde podbicie poziomu ulepsza możliwości jakie da się wyciągnąć z broni, ale jakie te możliwości faktycznie będą zależy w sporej mierze od szczęścia.

Natomiast jeśli chodzi o poziom wymogu żywiołaka to ma to tylko i wyłącznie wpływ na maksymalny poziom na jaki możesz podbić daną broń:
Lv80 = +15
Lv90 = +20
Lv100 = +25
Lv110 = +30

Co z kolei daje możliwość wyższego podbijania, aby nie stracić pożądanego atrybutu musisz je sobie blokować - co kosztuje diamenty (działają związane). Chociaż w ten kwestii myślę, że warto blokować dopiero gdy masz już uzbierane tak by podbić na +15 co najmniej :)

2016-10-05 21:41

Dzięki za pomoc Redian.

Pozdrawiam.

2016-10-06 9:44
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ]