Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Bitwa kryształów - buff po przegranej 
Autor Wiadomość

Witam,

Zastanawia mnie czy buff jaki otrzymuje gracz w chwili przegranej walki działa prawidłowo? Buff ten powinien z założenia zwiększać siłę ataku, obrony i punktów o 50% za każdą przegraną walkę, co teoretycznie miało na celu "wyrównanie" szans między silnymi i słabszymi graczami, ale z obserwacji własnych dochodzę do przekonania, że ten buff zwyczajnie nie działa - a jak działa to jednostronnie.

Co mam na myśli:

Gracz który pada wielokrotnie z rzędu "stack'uje" te buffy, mimo to pada w dalszym ciągu jakby żadnego buffa na sobie nie miał. Czyli taki gracz z przykładowo 1 mln punktów waleczności po np 4 zgonach powinien mieć łączny bonus 200% - więc skuteczność szyku równą 3 mln punktów waleczności, jednak gdy przychodzi do obrony przed graczem z 2 mln punktów to zwyczajnie pada jak pluszak nie zostawiając na przeciwniku praktycznie żadnych obrażeń.

Natomiast w drugą stronę, gdy taki gracz po kilku padach atakuje znacznie silniejszego przeciwnika (dalej zakładam gracza z 1 mln pkt na gracza z 2 mln pkt) zabija go bez najmniejszych przeszkód i "strat własnych" - co za tym idzie bonus do parametrów "zalicza" tylko w trakcie ataku, a w trakcie obrony jest ignorowany :roll:

Mógłby się ktoś dowiedzieć czy to błąd czy takie było założenie?

(Jak napisałem coś nie zrozumiale to proszę dopytać :lol: )

2016-08-28 12:41

Dołącze się do tematu, rozmawialiśmy na ten temat na klanowym czacie

ten buff powinien balansować kryształy i ma się nijak do rzeczywistości
starzy gracze, którzy farmia kryształy cały dzień przez każdą rozgrywkę mogą w pojedynkę decydować kto wygrywa, czasem trafiają do nich argumenty nisko lvlowych graczy i umożliwiają nam zrobienie pełnego zadania dziennego (zrobienie 25 killi to największy problem, są jednak rozgarnięci gracze potrafiący w szyku dać 1 żywiołaka i pomagający to zrobić - pozdrawiam ich serdecznie)

proszę zobaczyć buff zestackowany 17x, waleczność 200k - komentarz zbędny na temat działania
Obrazek

pozdrawiam

2016-08-28 15:10

nie wiem jak jest dokładnie i nie broniąc nikogo ja odpowiem z drugiej strony:

1. Weźcie pod uwage że bitwa jest rozstrzygana w momencie kliknięcia, więc prawdopodobnie stosują uproszczone algorytmy zamiast przeprowadzania pełnej bitwy.

2. Wg buffa wzrastają pż, atak i obrona. Jest wiele innych czynników, które maja wpływ na walke (ekwipunek postaci, przydomki, astro, klejnoty, ekwipunek). dodatkowo buff nie uwzglednia istotnych statystyk ktore maja wplyw na walke (celnosc, unik, niewrazliwosc); oraz dodatkowo w walce liczą sie boskie umiejetności.

3. wg screena masz bonus 9x
biorąc pod uwage poziom jego jednostek daje ci to 3x przewage w pż, ataku i obronie
zwróć uwagę na szyki
u ciebie są 3 jednoscki atakujące, z czego wszystkie biją postac z przodu
u niego jest catarina na srodek + hera na tył i cala kolumne + lecząca bryzasa dafne

prawdopodobnie w walce nie jesteś w stanie przebić sie przez jego obronę, zanim nie zginą ci wszystkie jednostki ktore mogą coś zdziałać

2016-08-28 21:01

ad 1,2
nie wiem jak jest to przeliczane, mam dopiero 56 lvl i nie wiem jakie dodatkowe rzeczy dochodzą do mechaniki walki, jednak jeżeli dobrze myślę buff po śmierci ma być sposobem na zdobycie killa/rewanżu przez słabszego gracza, abstrahując od detali po paru zgonach każdy gracz powinien być w stanie wziąść rewanż na zabójcy, tak samo ten mechanizm powinien chronić przed celowym zabijaniem słabszych graczy jak to się zdarza na kryształach (k/d ratio 1:4, 1:5 byłoby wystarczające - 1:17 wygląda komicznie, oznacza że w ciągu całej rundy nie będziesz w stanie wziąść odwetu)

ad.3
jak jest ten bonus wyliczany? buff jest zestackowany 17x i nie wystarcza na rewanż,
na kryształach nieraz lecą niecenzuralne komentarze na farmiących graczy, wydaje się, że mechanika gry powinna zapewniać jakiś balans inaczej nowi gracze będą się zniechęcać do kryształów i nie będą w stanie zdobywać banknotów (farmiący wysoko lvlowi gracze nie mają problemu z daily i pewnie max'uja zółte i czerwone banknoty, widzę ich cały czas gdy zostawiam postać afk na kryształach, żeby się nie denerwować ciąglą śmiercią postaci)

jeżeli czytają to gracze z walecznością 400k+ i lepszymi żywiołakami może podzielą się swoimi spostrzeżeniami, czy są w stanie zabić graczy z 1mln+ waleczności mając zestackowane parę buffów, lepszy szyk, lepsze żywiołaki, itd
uwagi na temat szyku są sensowne jednak nie wyjaśniają jak działa buff i dlaczego nie działa xD

2016-08-28 23:03

Osobiście mam 2 mln+ waleczności :roll: Nie pisałem swojego postu z punktu widzenia obrońcy, a właśnie z punktu widzenia farmiącego :twisted:

Faktem jest, że bez pada potrafię nabić 120+ pkt zabójstw, a czasami przez całą walkę nie padam ani razu. Jedynie w sytuacji powtarzających się walk z graczami 1.5 mln+ waleczności padam co parę-paręnaście walk, jednak gracze słabsi zwyczajnie nie mają możliwości zadania mi większych obrażeń. Zdarzało się nawet, że osoba z około 800k waleczności i wielokrotnym stackiem atakowała mnie i zdejmowała mi tylko około połowy hp dzięki buffowi. Jednak jako obrońca buff w żaden sposób nie pomaga im w obronie i stąd moje pytanie czy to było zamierzone (?) :)

2016-08-29 0:43

skad 9x?:
masz 17 buffów po+50% co daje +850% czyli statystyki x9.5
bazowe statystyki jego zywiolakow sa 3x wyzsze co daje ci tylko 3,5krotna przewage

macie racje oczywiście, przegrana z 17 buffami wyglada smiesznie, ale co probuje napisać - prawdopodobnie walka przebiegła prawidłowo.

Ta gra niestety jak wiele innych promuje snowball, czyli bedac w czolowce masz przewage i przez to na eventach jesteś w stanie zdobyć jeszcze większą przewagę.

Jezeli grasz aktywnie n kryształach to możesz go unikać - nie może byc wszędzie, a zapewne nie ma go przy krysztale jego wlasnej druzyny

dodatkowo gracz farmiący nie jest w stanie ubić wszystkich na mapie.
resp jest 20 s, blokada ataku 5 s, biorac pod uwage czas dobiegniecia do krysztalu, daje ok 5 graczy ktorzy non stop są atakowani (pierwsza z przodu jest jednostka ktora dobiegla ostatnia)

jeżeli krysztaly robisz afk to prawdopodobnie nie za wiele zdziałasz.

2016-08-29 6:36

Jest pewien szkopuł związany z Twoim podejściem :)

Opisze sytuację pewną: Parę dni temu "wciągnąłem" gracza na GoG z którym grałem latami w MoW'a - w ciągu 4 dni nabił około 250 tyś. waleczności. ale... nie ma najmniejszej szansy wykonania daily na kryształach :roll:

Dlaczego? Otóż dlatego, że mając 250 tyś. waleczności nie ma szansy przebicia się przez innych graczy, pomijam fakt, że w dniu dzisiejszym nawet nie miał szansy wyjść z respa :roll: Trafił do drużyny wody, przez całą walkę 2 graczy drużyny natury (1,5 mln waleczności oraz 1,1 mln waleczności) trzymali go na respawnie... ilekroć go odświeżyło - padał na nowo, nie miał najmniejszej szansy nawet ich zaatakowania, a przycisk "atakowania pobliskiego przeciwnika" zwyczajnie nie działa (lub po prostu im łapało szybciej) :roll:

Gość aktywny, nie grający na "afk", szansa zrobienia czegokolwiek: zerowa. po jakiś 7 minutach pastwienia się nad nim wyszedł z walki - wszedł chwilę później, trafił do drużyny ognia w kolejnej rozgrywce, przylecieli z wody i robili to samo...

Zero zebranych kryształow, zero zabójstw, zero szansy na podniesienie bloku, jedynie pojedyncze punkty zabójstw za padanie...

I właśnie z takiego powodu rozpocząłem dyskusję o balansie Bitw Kryształów :roll:

2016-08-29 13:08

@redian
cieszę się, ze gracz mający 2mln waleczności dostrzega problemy początkujących graczy, co do metody na 'afk'
jak sam wiesz jest to loteria bo cały czas możesz lądować w drużynie, która przegrywa (tylko 1/3 szans na wygraną)
afk daje Ci ogromny komfort bo nie irytujesz się tym, że ciągle giniesz, że te same koxy w kółko Cię zabijają mimo, że już dawno temu zaliczyli daily
w sytuacji gdy tacy gracze kampią nie ma znaczenia czy jesteś afk czy grasz aktywnie - nie masz wpływu na rozgrywkę - masz jednak wpływ na to czy chcesz się denerwować patrząc w ekran :)
z praktyki: kryształy afk do wieczornej sesji - wtedy aktywnie: kille/kryształ - jeżeli biją trzeba im zwrócić uwagę na publicznym - u nas gracze zazwyczaj pomagają (zostawią kryształ, przestaną bić a mogli zabić itp... takie normalne w świecie gier)
jeżeli Twój znajomy z 250k waleczności liczy na szybkie zrobienie daily, to nie ma szans, kille bez pomocy lub jeśli nie ma graczy o zbliżonej waleczności - też może zapomnieć, gracz z walecznością 2mln bez żywiołaków nadal bedzię mial 700-900k waleczności, czyli też nie pomożesz koledze (przykład od nas: gracz z walecznością 1.2mln wszystkie żywiołaki lvl 0 i ma waleczność ok. 760k)
gdy moja postać miała poniżej 200k waleczności gineła co chwilę, teraz się zdarza że przy afk mam nabite kille - to zasługa nowych graczy, którzy mają ten sam problem z killami

z niecierpliwością czekam na wypowiedź GM w tej sprawie, bo wygląda że zdarza mu/jej się czytać forum
obecna formuła działania buffa zniechęca początkujących graczy do kryształów, a z pewnością powoduje opóźnienie w nadrabianiu zaległości wyposażenia itd w stosunku do starych graczy - nie mówiąc o tym jak irytujące jest ciągłe ginięcie bez możliwości rewanżu.....

2016-08-29 15:31

Witam serdecznie, pozwólcie że odniosę się do całej sprawy jutro, po wcześniejszym logowaniu noob harem na kryształki...
wtedy też zdam wam raport i przedstawię rozwiązania.

Bo jak wiadomo, nie rozdmuchuję problemów tylko szukam prostego u skutecznego rozwiązania.

pozdrawiam i życzę miłej gry
:ugeek: :ugeek: :ugeek:

2016-08-29 23:16

Witaj dragonianka,

dziękuje za zainteresowanie temate, do kolekcji dodam nowy screen
12x buff i gracz z walecznością 482k

Obrazek

pozdrawiam, gra jest miła poza farmerami na kryształach :)

2016-08-30 22:05
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona